مالیات برای دستگاه‌های کارتخوان اجباریست

مالیات برای دستگاه‌های کارتخوان اجباریست

مالیات برای دستگاه‌های کارتخوان اجباریست

مالیات برای دستگاه‌های کارتخوان اجباریست ، با نهایی شدن طرح اتصال سیستم بانکی به سامانه مالیاتی کشور و اطلاع رسانی ناقص در این زمینه اولین اتفاقی که افتاد این بود که به همه شایعاتی که در خصوص اتصال دستگاه های کارتخوان به سیستم بانکی وجود داشت دامن بزند.

این اقدام دلیل بر این شد که حرف ها حدیثی هایی در این زمینه بوجود بیایید و بودند و هستند سودجویانی که در پی این هستند که بتوانند از این هیاهو و بلاتکلیفی برای خود کیسه دوخته و از نا آگاهی پذیرندگان سوء استفاده کرده و کار خود را پیش ببرند.

در سیستم بانکی بعد از تاریخ 1399/10/20 شما چه بخواهید چه نخواهید باید دستگاه کارتخوان خود را به سیستم مالیاتی کشور متصل کنید و این یک امر اجتناب ناپذیر است و هیچ گونه راه قانونی برای دور زدن این امر وجود ندارد.

چه بسیار پذیرندگانی هستند که این امر را نمی خواهند باور کنند و هنوز در پی این هستند که بتوانند بدون دادن مالیات به کار خود ادامه داده و صاحب یک دستگاه کارتخوان سیار شوند بدون اینکه هیچ‌گونه اطلاعاتی از آنها در سامانه مالیاتی کشور ثبت شود.

اولین اقدامی که باید به این گونه از دوستان گفت این است که این امر امکان پذیر نیست و شما در صورتی که می خواهید یک دستگاه کارتخوان چه سیار و چه ثابت و یا که به صورت امانی از بانک تهیه کرده باشید و یا به صورت شخصی خریداری کرده باشید باید ثبت نام کد مالیاتی خود را انجام داده و کد مالیاتی دریافت کنید این یک امر ضروری بوده و باید این روند در سیستم بانکی و مالیاتی کشور ثبت شود و هیچ راه گریز و دور زدنی وجود ندارد.

اما هستند فروشندگان کارتخوان سیاری که از این دیدگاه اکثر پذیرندگان سوء استفاده کرده و به آنها قول یک دستگاه کارت خوان سیار بدون ثبت در اداره مالیاتی را می دهند. باید بگویم این امکان ندارد و تحت هیچ شرایطی نمی توان بدون ثبت اطلاعات در اداره مالیاتی تاییدیه شاپرک را برای اتصال دستگاه کارتخوان سیار به سیستم بانکی دریافت کرد. این قانون برای همه شرکت های پی اس پی زیر مجموعه شاپرک هستند اجباری است.

با توجه به اینکه خرید دستگاه کارت خوان سیار و استفاده از دستگاه کارتخوان به شکلی است که شما با سیستم مالی سروکار دارید پیشنهاد ما این است که به صورت کاملا واقع بینانه به این امر نگاه کنید و دنبال راه های میانبر و خلاف قانون برای اتصال دستگاه کارتخوان خود به سیستم بانکی نباشید چه بسا ممکن است در این بین سودجویان بتوانند از دیدگاه شما نسبت به سیستم مالیاتی سوء استفاده کرده و روند اتصال سیستم بانکی شما را به شکل دیگری پیش ببرند.

شما چه بخواهید چه نخواهید باید این روند را طی کنید و دستگاه خود را به سیستم مالیاتی کشور متصل نمایید هرچند که هنوز برای دستگاه‌های قدیمی تر از تاریخ فوق بخشنامه اعمال نشده اما با توجه به روند کلی این امر در آینده نه چندان دور نیز دستگاه های قدیمی به سیستم مالیاتی کشور متصل خواهند شد.

پیشنهاد ما این است که یک شرکت معتبر پیدا کنید که با شما در تمامی مراحل خرید و ثبت سفارش صادق بوده و ثبت اطلاعات شما در سامانه مالیاتی کشور و شاپرک را به صورت کاملاً شفاف انجام دهند به طوری که هیچ گونه شبهه و ابهامی برای شما به وجود نیاید و در آینده شما با هیچ گونه مشکل مالیاتی مواجه نشوید.

چگونه بدانم ثبت نام مالیاتی برای من انجام شده؟

با استعلام کد ملی خود در لینک زیر کلیه اطلاعات ثبتب خود در سامانه مالیاتی کشور را مشاهده کنید.

استعلام کد مالیاتی

در صورتی که به یک کارت خوان سیار با کیفیت و با دوام و و با قیمتی مناسب احتیاج داشتید می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

بازدیدها: 26

دیدگاه‌ها 0

*
*

Call Now Buttonتماس با کارشناس فروش support
به پشتیبانی نیاز دارید؟
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait