کارتخوان سیار ایرانی و شخصی

خرید دستگاه کارتخوان سیار

کارتخوان سیار ایرانی و شخصی

کارتخوان سیار ایرانی ، کارتخوان ، کارتخوان سیار ،  پوز بیسیم ،  پایانه فروشگاهی ،  به هر نامی که بخواهید می توان آن را ادا کرد اما همه آنها یک کار را انجام می دهند و آن تراکنش مالی است.

امروزه کارتخوان ها از جمله وسایلی هستند که به صورت روزمره در اختیار همه و به خصوص در اختیار کسبه قرار می گیرند.

استفاده از این وسایل به قدری برای کسبه کاربردی و لازم می باشد که بدون هیچگونه اغراقی می توان گفت نبود یک کارت خوان در یک مغازه مساوی است با تعطیلی آن کسب و کار است.

همانطور که می دانید کارتخوان ها دو دسته هستند دسته  اول کارت خوان های ثابت که به خط تلفن مغازه و یا محل متصل بوده و اتصال آن کارتخوان با سرور خود شرکت psp میسر می سازند.

اینگونه کارتخوان ها به صورت رایگان و توسط شعب بانکی در اختیار پذیرنده قرار می گیرند در مدل های متفاوت و اندازه و سایز های متفاوت در اختیار پس پذیرنده به صورت رایگان قرار می گیرند.

 

مهم ترین قابلیت این گونه کارتخوان ها اتصال همزمان آنها به کابل تلفن و کابل لن برای اتصال به مودم اینترنت می باشد

همگی این دستگاه های کارتخوان متصل به سامانه شاپرک و سامانه شتاب بوده و تمامی کارتهای بانکی کشور را ساپورت می کنند و بدون هیچگونه نگرانی می توان از این دستگاه‌ها در هر فروشگاهی که می بینید استفاده کنید.

این گونه کارتخوان ها نیز همانند بقیه وسایل الکترونیکی دیگری از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده‌اند. سخت افزار این دستگاه ها توسط شرکت های پی اس پی به کشور وارد شده و توسط همان شرکت نیز برنامه مخصوص آن کارتخوان نوشته و بر روی آن کارت خوان نصب و به صورت رایگان در اختیار پذیرنده قرار می‌گیرد.

 

دومین دستگاه کارتخوان کارتخوان های سیار و یا بیسیم یا پوز سیار و بیسیم هستند 

اینگونه کارخانه ها همانند نام خود بدون اتصال به سیم و کابل تلفن و تنها از طریق اتصال سیم کارت و یا مدل‌های جدیدتر آن از طریق اتصال به شبکه وای فای مودم اینترنتی می توانند به سرور شرکت psp متصل و عملیات تراکنش را انجام دهند.

اولویت اصلی اینگونه کارت خوان ها حذف سیم تلفن و کابل لن و کابل اینترنت می باشد و در محل هایی که هیچ گونه ارتباط تلفن و اینترنت کابلی وجود ندارد می توان از آنها استفاده کرد و یکی دیگر از مهم‌ترین قابلیت‌های این گونه کارتخوان ها قابل حمل بودن آنهاست و به هر مکانی می‌توان از آنها استفاده کرد و در هر جایی تراکنش مورد نظر خود را انجام داد.

کارتخوان سیار برخلاف کارتخوان ثابت به صورت رایگان در اختیار پذیرنده قرار نمی‌گیرد و نسبت به دریافت این گونه کارت خوان که از شعب بانک و چه از شرکت های خصوصی ، باید مبلغی به صورت ودیعه و یا به صورت نقدی پرداخت نمایید به این صورت که زمانی که می خواهید دستگاه کارتخوان خود را از شعب خود دریافت کنید مبلغی که خود بانک آن را تعیین کننده این مبلغ می‌باشد در حساب شما بلوکه شده و کارت خوان به صورت امانی در اختیار شما قرار می گیرد.

اما کارتخوان هایی که به صورت فروشی توسط شرکتهای مجاز در اختیار پذیرنده قرار می‌گیرند به این صورت می باشند که مبلغی که شما در بانک به صورت بلوکه در حساب خود قرار میدادید را پرداخت کرده و صاحب کارتخوان می‌شوید و کارتخوان مورد نظر به صورت تمام و کمال برای شما و در تملیک شما قرار می گیرد.

اینگونه کارتخوان ها توسط شرکت های psp فناوا کارت ، پرداخت الکترونیک بانک پاسارگاد ، سامان کیش ، ایران کیش و دیگر شرکت های psp و یا توسط شرکت‌های زیرمجموعه و وابسته ، به پذیرنده واگذار می‌شوند.

همانطور که ذکر کردیم مهمترین قابلیت این گونه کارت خوان ها قابل حمل بودن آنهاست که این کارتخوان را گزینه بهتری نسبت به کارتخوان های ثابت برای پذیرنده قرار می دهد.

به خاطر رشد روزافزون قیمت دلار و پایین بودن ارزش پول کشور ، فروش دلار در کشورهای همسایه سود بالایی دارد و خیلی از پذیرندگان از این طریق با فروش دلار و دریافت ریال و دریافت درصد سود ، سود قابل توجهی از این کار عاید خود می کنند.

یکی از راه هایی که می توان اینگونه کسب و کارها را در خارج از کشور انجام داد داشتن یک کارت خوان سیار ایرانی و استفاده آن در خارج از کشور می باشد. کارتخوانهای سیار ایرانی در کشور ترکیه و دیگر کشورهای همسایه با اتصال به سیستم رومینگ و حتی اتصال به سیم کارتهای کشورهای مجاور می‌توانند بدون هیچ گونه وقفه ای کار کنند.

اولین کاری که اینگونه کسب و کارها انجام می دهند خروج ارز کشور می باشد ، که در شرایط بحرانی کشور این امری بسیار خطرناک برای اقتصاد کشور است. بر همین اساس بانک مرکزی از خروج هرگونه کارتخوان سیار و استفاده آن در خارج از کشور جلوگیری کرده و این کار به صورت غیر قانونی انجام می شود و هرگونه استفاده کارتخوان ایرانی در خارج از کشور غیر قانونی بوده و باعث بلوکه شدن حساب کاربر میشود.

بر اساس این بخشنامه هرگونه کارتخوان ایرانی تنها در کشور ایران باید مورد استفاده قرار گیرد. و استفاده از این کارتخوان در دیگر کشورهای همسایه کاملا غیر قانونی بوده و باعث دردسر پذیرنده می شود در نتیجه ما استفاده از این کارتخوان های سیار را به هیچ عنوان به پذیرند های خارج از کشور توصیه نمی کنیم

پس اگر می خواهید از یک کارتخوان ایرانی که در کشور مورد استفاده قرار می گیرد در کشورهای همسایه و که کشورهایی که محل کار شما در آن قرار دارد استفاده کنید، پیشنهاد ما این است که با شرکت پی اس پی مورد نظر تماس گرفته و درخواست مجوز کرده و به صورت قانونی این کارتخوان سیار را دریافت نمایید

 

بازدیدها: 146

دیدگاه‌ها 0

*
*

تماس با کارشناس فروش support
به پشتیبانی نیاز دارید؟
درخواست پشتیبانی
Please Wait
Please Wait