فاز نهایی رجیستری دستگاه‌های کارتخوان سیار

رجیستری کارتخوان های سیار سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آغاز فاز نهایی رجیستری موبایل‌واره‌ها خبر داد و اعلام کرد صاحبان ساعت‌های هوشمند سیم کارت‌خور، فقط تا ۱۲ تیرماه و مالکان دستگاه‌های PDA، بارکد اسکنر، پوز سیار و مبدل تلفن ثابت به سیار تا ۱۹ تیرماه برای قرار دادن سیم‌کارت داخل دستگاه خود و رجیستر کردن آن‌ها فرصت دارند.

هفته گذشته اعلام شد با توجه به قانون برنامه بودجه ۱۴۰۰ و الزامی که در آن نسبت به رجیستری موبایل‌واره‌ها وجود دارد، طرح رجیستری این دستگاه‌ها با همکاری گمرک اجرایی خواهد شد و وزارت ارتباطات زمان‌بندی اجرای آن را اعلام خواهد کرد. رجیستری کارتخوان های سیار

حال «حمیدرضا دهقانی‌نیا» در گفتگو با دیجیاتو می‌گوید طبق جلسه‌ای که میان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و وزارت ارتباطات برگزار شده، مقرر گردیده تا ۱۲ تیرماه برای رجیستری ساعت‌های هوشمند به کاربران فرصت داده شود. همچنین سایر دستگاه‌های سیم کارت‌خور اعم از PDA، بارکد اسکنر، پوز سیار و مبدل تلفن ثابت به سیار تا ۱۹ تیرماه برای ثبت دستگاه خود فرصت خواهند داشت. رجیستری کارتخوان های سیار

او تاکید کرد تا افراد قبل از فرا رسیدن مهلت داده شده، با قرار دادن سیم کارت خود در این دستگاه‌ها جهت ثبت آن‌ها در شبکه اقدام کنند و در صورتی که امکان برقراری تماس وجود دارد تماس را انجام دهند. همچنین اگر ارسال پیامک برای آن تجهیز تعریف شده از آن استفاده کنند و از سرویس گرفتن از دستگاه خود تا قبل از زمان بندی‌های اعلام شده اطمینان حاصل کنند.

رجیستری کارتخوان های سیار

دهقانی‌نیا در ادامه به رجیستری تبلت‌های سیم‌کارت‌خور اشاره کرد و گفت این امر قطعا صورت می‌پذیرد اما زمان‌بندی اجرای آن حداکثر تا ۱۰ روز آینده اعلام خواهد شد. وی به دارندگان تبلت‌های سیم کارت‌خور توصیه کرد تا هر چه سریع‌تر با قرار دادن سیم کارت در دستگاه خود و برقرای تماس یا ارسال پیامک، جهت رجیستری آن بدون پرداخت هزینه و فرآیند خاصی اقدام کنند.

مراحل رجیستری کارتخوان های سیار

سخنگوی ستاد مبارزه با کالای قاچاق در خصوص خرید ساعت‌های هوشمند بعد از مهلت تعیین شده اعلام کرد:

«اگر کاربران بعد از ۱۲ تیرماه اقدام به خرید ساعت هوشمند سیم‌ کارت‌خور کنند باید از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* جهت استعلام اصالت دستگاه اقدام کرده و متن پیامک را با دستگاهی که خریداری کرده مطابقت داده تا از اصالت آن مطمئن شوند.»

به گفته وی در متن پیامک باید اصالت برند، مدل و نوع واردات مشخص باشد؛ چرا که اگر واردات از طریق مجاری رسمی و شرکت‌های واردکننده باشد مشمول خدمات پس از فروش است.

دهقانی‌نیا همچنین در مورد خرید PDA، بارکد اسکنر و مبدل تلفن ثابت به سیار می‌گوید کاربران بایستی از طریق کد #۷۷۷۷* از اصالت دستگاه مطمئن شده و اگر در پیامک اعلام شد این دستگاه قانونی است، نسبت به خرید خود اقدام کنند.

او با اشاره به شلوغی احتمالی شبکه در روز‌های پایانی مهلت اعلام شده برای رجیستری موبایل‌واره‌ها، از مردم خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به فعال کردن دستگاه خود اقدام کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت با انجام فاز دوم طرح رجیستری دستگاه‌های کارتخوان سیار، از قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار جلوگیری خواهد شد.

Views: 3610